Články‎ > ‎

ZÁPIS Z PRVNÍ SCHŮZKY SYMBOLY A RITUÁLY

přidáno: 12. 8. 2013 7:37, autor: Tomas Necas   [ aktualizováno 12. 8. 2013 7:37 ]

1.      Společné jídlo: gumoví medvídci (děti), medovina (dospělí J)

2.      Oblečení:

  •  Tričko: pro děti i dospělé. Tričko bude sloužit k běžnému nošení na výpravách. Nakoupí se trička správných velikostí a na první akci se trička nabarví. Jak by mělo tričko vypadat, to se ještě upřesní.
  • Plášť: jen pro děti. Pláštík bude sloužit ke slavnostnímu nošení, např. nástupy, … Symbolika sv. Martina. Jak bude plášť vypadat, se ještě upřesní. Nakoupí se společná látka a podle střihu rodiče udělají svým dětem pláštíky.

3.      Ukazovací písnička: Tomáš Nečas se nabídl, že něco vymyslí. Kdo má pro to vlohy, může se také zapojit a něco vymyslet J

4.      Deníček: každé dítě bude mít svůj osobní deníček a tužku (osobní kronika z výprav a výletů). Do deníčku si budou děti lepit obrázky, které dostanou, kytičky co najdou, jízdenky z vlaku, … Na každém výletu dostanou děti obrázky k nalepení, které mu připomenou danou akci, co prožily, obrázkově zpracované hodnoty. Představa deníčku: nakoupí se deníčky velikosti A6 a tematicky se vyzdobí desky.

5.      Vlajka: vlajka se vyrobí malá a velká. Malou budeme nosit sebou na výlety, velká bude až na táboře. Vlajka bude světlehnědé barvy a na ní bude našitých 5 medvědích stop do kruhu. 5 medvědích stop = 5 hodnot – medvědích zákonů. Každá stopa bude jinou barvou- podle barev hodnot. Vlajka bude zpočátku jen hnědá, na každé výpravě získají děti 1 medvědí stopu, která se následně našije na vlajku. Vlajka bude tedy postupně vznikat.


Comments